Haluzický, Josef
30. 3. 1940 – 1. 6. 1962
Státní příslušnost: Československá republika, národnost slovenská
Místo narození: Trnovec, okr. Senica, ČSR
Poslední adresa: Kátov 57, okr. Senica
Místo úmrtí: Podmolí, ČSSR
Příčina úmrtí: zabit elektrickým proudem
Zdroj: vyšetřovací spis V-2491

Dne 1. 6. 1962 se Josef Haluzický společně s Josefem Rendárem pokusili v prostoru obce Podmolí, Hnánice, Devět mlýnů, okr. Znojmo, o přechod státní hranice směrem do Rakouska. Oba jmenovaní prošli prvním drátěným zátarasem, ale při překonávání druhého byl Haluzický zasažen elektrickým proudem a usmrcen. Rendár z místa události utekl a byl zatčen v blízkém kukuřičném poli. Identifikace usmrceného byla provedena Rendárem a dle firemního průkazu. Na základě nařízení krajského prokurátora byla provedena pitva v Ústavu soudního lékařství v Brně a následně vydán souhlas ke zpopelnění usmrceného v krematoriu v Brně včetně uložení urny s popelem na šest měsíců v prostorách krematoria. Při vyšetřování byl doručen i posudek ZO KSČ č. 5 (Důl Jana Švermy, Mariánské Hory) z 28. 6. 1962. Závěrečná věta zní: „Vcelku možno hodnotit jako člověka, který byl pro naši společnost nežádoucí.“

Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef Haluzický Josef